Přeskočit na obsah

Vyměnitelné jednotky a média

  Přejte si automatické spuštění CD po jeho vložení do příslušné mechaniky nebo spuštění vypalovacího softwaru po vložení prázdného CD/DVD? To vše je možné nastavit na první záložce Úložiště v nastavení Vyměnitelné jednotky a média.

  Obr. 1 - Úložiště
  Obr. 1 – Úložiště

  Zaškrtnutím první položky budete moci připojovat zařízení bez nutnosti vypnutí systému tedy výměny za provozu, například HDD vložené do takzvaných „šuplíků“. Pokud připojíte například USB flash disk nebo přenosný harddisk, zaškrtnutím druhé položky se tento automaticky připojí do systému, zaškrtnutím třetí položky se po připojení otevře správce souborů s obsahem připojeného zařízení. Pokud chcete spouštět programy a otevírat soubory na nových jednotkách a médiích, zaškrtněte příslušné možnosti. Dále můžete zaškrtnout položku, která po vložení prázdného CD nebo DVD tato média vypálí. Do příslušných textových polí zadejte příkaz pro datová a zvuková CD.

  Záložka Multimédia. Přehrát zvukový disk CD po vložení zaškrtněte v případě, pokud vyžadujete okamžité spuštění hudebního přehrávače. To samé můžete provést s druhou volbou pro média Video-Cd, DVD, Blu-Ray. Pokud po při pojení přenosného hudebního přehrávače k PC chcete přehrávat hudební soubory uložené na tomto zařízení, zaškrtněte třetí volbu a rovněž vyberte příslušný příkaz v nastavení Vyměnitelné jednotky a média.

  Obr. 2 - Multimédia
  Obr. 2 – Multimédia

  Rovněž můžete po připojení digitálního fotoaparátu automaticky importovat v něm uložené fotografie do PC. Zaškrtněte tuto volbu, popřípadě zadejte odpovídající příkaz. To vše se nachází na záložce Fotoaparáty.

  Obr. 3 - Fotoaparáty
  Obr. 3 – Fotoaparáty

  Synchronizovat s počítačem přenosná zařízení typu Palm nebo Pocket PC můžete povolit a zároveň přidat odpovídající příkaz na záložce Osobní digitální asistenti.

  Obr. 4 - Osobní digitální asistenti
  Obr. 4 – Osobní digitální asistenti

  Na záložce Tiskárny lze nastavit automatické spuštění programu po připojení tiskárny. Rovněž můžete zadat odpovídající příkaz.

  Obr. 5 - Tiskárny
  Obr. 5 – Tiskárny

  Stejně, jako jste nastavili spuštění programu po připojení tiskárny, můžete nastavit spuštění programu po připojení klávesnice, myši a tabletu. To vše na kartě Vstupní zařízení.

  Obr. 6 - Vstupní zařízení
  Obr. 6 – Vstupní zařízení